Rezerwuj online
Twoje dane
Wybierz termin
IMG_5396 (Kopiowanie)
Atrakcje

Odetchnij w Borach Tucholskich...

Bory Tucholskie to jeden z najbardziej dziewiczych i najczystszych regionów Polski. Obszar leśny ściśle chroniony z unikalną na skalę Europy przyrodą. Setki gatunków roślin i zwierząt, część z nich określanych jako reliktowe prastare zasiedlające Ziemię tysiące, a nawet miliony lat temu. To także niezwykła historia pierwszego osadnictwa na ziemiach polskich, zabytki architektoniczne, religijne czy kulturowe. Kto choć raz odwiedził to miejsce wie jaki panuje tutaj niepowtarzalny klimat.

IMG_5403 (Kopiowanie)
Atrakcje

Pak Narodowy Borów Tucholskich i parki krajobrazowe

Na terenie Borów Tucholskich znajduje się Park Narodowy (należący do światowych rezerw biosfery UNESCO) oraz parki krajobrazowe: Wdzydzki, Wdecki, Tucholski i Zaborski. To co charakterystyczne dla tego regionu to niezwykłe nagromadzenie jezior, mokradeł, moczarów czy rzek powierzchniowych. Rzekami Brda, Wda czy Słupia organizowane są spływy kajakowe, które ściągają w te rejony nie tylko Polaków, ale i turystów z najodleglejszych zakątków świata.

shutterstock_1200772762
Atrakcje

Szlaki kajakowe i jeziora

Wspomnieliśmy już o nagromadzaniu rzek, jezior i kanałów wodnych. Nie wspomnieliśmy jeszcze jak doskonale rozwinięta jest infrastruktura wodna w tym regionie. Wiele firm specjalizuje się w organizacji całodniowych wycieczek kajakowych z transportem i wyżywieniem. Jedno z takich miejsc znajduje się zaledwie 200 metrów od Borowy Glamp na Jeziorze Kosobudno. Kosobudno leży na 95 kilometrze szlaku kajakowego - Rzeki Brdy. Jednego z najciekawszych szlaków kajakowych w Polsce i z pewnością w Europie. Cały szlak liczy imponujące 233 km – od wsi Świeszyno po Bydgoszcz. Jest na tyle różnorodny, że znajdują się tutaj odcinki idealne dla początkujących kajakarzy i dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z kajakarstwem, ale również dla zaawansowanych. 

shutterstock_1040151718
Atrakcje

Szlaki kajakowe i jeziora

Brda to rzeka wyjątkowa, która na wiele dni nie pozwala się nudzić. Meandruje nieśpiesznie otulona lasem, łąkami i borami, by za kilka kilometrów zmienić się w bystry potok ze stromym brzegiem. Czuć atmosferę dzikości i tajemniczości, niemal za każdym zakrętem. Warto przy tym zaznaczyć, że Jezioro Kosobudno, przy którym zlokalizowany jest Borowy Glamp położone jest w najspokojniejszym – środkowym fragmencie szlaku, gdzie nurt jest niemal niewyczuwalny. Rzeka jest tutaj szeroka i obfituje w piękne widoki oraz liczne jeziora. Stąd miejsce to polecane jest głównie na pierwsze przygody z kajakarstwem oraz na wypady rodzinne. Możemy stąd przypłynąć przez największe zbiorniki wodne okolicy, jezioro Dybrzk, Łąckie, Krasińskie, aż po Charzykowskie. 

IMG_5369 (Kopiowanie)
Atrakcje

Krajobrazowe atrakcje okolicy

Z pewnością nie wymienimy tutaj ich wszystkich! W miejscu tak przesyconym nieskazitelną przyrodą niemal „za każdym rogiem” czeka ujmujący widok czy atrakcja. Do miejsc obowiązkowych należy zaliczyć: Szlak Strugi Siedmiu Jezior z widowiskowymi kładkami i zalewiskami; Pętlę Lipnickiego biegnącą po starych torfowiskach, drewnianych pomostach i punktach widokowych; Pomnik Przyrody Dąb Bartuś, którego wiek szacuje się na 600 lat; Kamienne Kręgi w Odrach z I-III wieku.

6
Atrakcje

Rowerem przez Bory Tucholskie

Przyjazd z własnym rowerem lub możliwość wypożyczenia sprzętu na miejscu. Bory Tucholskie to dziesiątki doskonale oznakowanych tras rowerowych dostosowanych do różnych poziomów trudności. Szeroki wybór pozwoli zaplanować krótkie wypady kilkugodzinne z dziećmi wygodnymi szutrowymi i utwardzonymi drogami, a dla bardziej wyczynowych rowerzystów trasy powyżej 100 km przeznaczone nawet na kilka dni. Do najpopularniejszych należą Szlak Tuchola-Tleń, Szlak Brdy, Świecie-Czersk czy Szlak Trzy Akwedukty.

 

Bardzo malownicza trasa wiedzie od naszej lokalizacji Borowy Glamp wokół Jeziora Kosobudno i Dbrzyk. Kierujemy się na północ wzdłuż brzegu jeziora na wieś Drzewicz, potem na południe gęstym lasem na wieś Męcikał i z powrotem na Czernicę. Trasa ma ok. 20 km. 

Chcesz o coś zapytać?
Odpowiemy na Twoje pytania
89-632 Brusy, Czernica ul. Leśna
Formularz kontaktowy
IMG_5347